تعویض پنجره

»تعویض پنجره
تعویض پنجره2018-08-11T12:04:33+04:30

تعویض پنجره های قدیمی به پنجره upvc

برای تعویض پنجره ها به دلیل تنوع و انعطاف پذیری یو پی وی سی و وجود پروفیل های مخصوص بازسازی در این نوع پنجره ها معمولا از پنجره های دو جداره یو پی وی سی به عنوان گزینه جایگزین استفاده می شود و سایر صورتهای پنجره دوجداره معمولا در پرو ژه های تعویضی کارایی ندارند و در صورت استفاده باید بادخور زیاد برای آنها لحاظ شود و معمولا توصیه نمی شوند .

تعویض پنجره ها از ساده ترین عملیاتهای ساختمانی است. به این ترتیب که درب و پنجره های قدیمی با فرز بریده شده و درب و پنجره های دوجداره upvc آوین پنجره بوسیله پیچهای مخصوص بر روی قاب درب و پنجره های قبلی نصب می گردد و توسط چسب مخصوص از بیرون و داخل درزگیری می شود.

در تعویض پنجره های قدیمی لنگه ها و شیشه های پنجره قدیمی برداشته شده و فریم دورتادور پنجره یا به عبارتی فریم محیطی پنجره که در دیوار فرو رفته باقی می ماند و پنجره دوجداره یو پی وی سی با قاب بازسازی آوین پنجره به فریم محیطی باقی مانده پیچ می شود به دلیل استفاده از پروفیل های خاص تعویضی معمولا قسمت کمتری از فریم محیطی بعد از نصب پنجره دو جداره یو پی وی سی دیده می شود.

در پروسه تعویض و بازسازی در و پنجره هاي قدیمی با در و پنجره های دوجداره در منازلی که افراد در آنها ساکن هستند نیازمند تمهیداتی است که از هر گونه ناراحتی برای ساکنین خانه و آسیب به وسایل جلوگیری کند. همچنین احتیاج به تیمی حرفه ای و با دقت دارد تا روند نصب بدون خطا و آسیب پابان پذیرد.

  1.  برای این کار نیاز است وسایل خانه تا فاصله 2 متر از نزدیک پنجره ها دور شوند. جمع کردن قالی های نزدیک به پنجره ها نیز باعث افزایش سرعت نصب می شود. فرش ، موکت ، مبلمان ،میز ناهار خوری و غیره جمع شود .مسیر رفت و آمد پنجره ها باید باز باشد تا احتمال جزئی برخورد با اشیاءمنزل نباشد پرده ها را از چوپ پرده جدا کرده و به عبارتی پنجره را لخت می کنید. دیوارهای نزدیک و دیگر قسمت هایی که امکان جابه جایی ندارند پوشانده شود.
  2.  بهتر است که بر روی فرش ،مبلمان و دیگر وسایل منزل تا فاصله دو متری پارچه انداخته تا گرد و غبار و براده آهن بر روی وسیله ها ننشیند
  3.  بعد از مرحله آماده سازی، برش در و پنجره های قدیمی انجام می شود. برای شروع ابتدا باز شوها و لنگه های پنجره ها ی قدیمی را در آورده، سپس شیشه ها را از قسمت های ثابت جدا میکنند.این عمل بدون هیچ آسیبی به بنای ساختمان انجام می شود. سپس ستون هایی که بازشو ها بر روی آنها نصب گردیده بود برش داده و جدا می شوند. در این مرحله از کار تنها فریم آهنی دور تا دور پنجره باقی مانده و آماده نصب در و پنجره upvc بر روی آن میباشد.
  4.  مرحله بعد، نصب در و پنجره های جدید می باشد که مشابه نصب در حالت نوسازی می باشد. در این مرحله پنجره های upvc را بر روی فریم آهنی با استفاده از پیچ محکم نصب کرده و پس از آن شیشه های دو جداره را بر روی پنجره نصب میکنند و در انتهای کار با استفاده از چسب بطور کامل از داخل و خارج درز گیری میکنیم به طوری که کاملاً مانع ورود هر گونه آب، گرد و خاک و… شود.

بعد از درز گیری پنجره ها را ریگلاژ کرده تا از لحاظ تراز بودن و نرمی و سفتی دستگیره ها مطمئن شویم

قاب این پنجره از نوع قاب بازسازی و مناسب جهت انجام تعویض پنجره دوجداره می باشد تا قسمتهای باقی مانده از پنجره های قبلی در صورت باقی ماندن پوشش داده شود.

رنگ پنجره با استفاده از تکنولوژی رنگ آمیزی پروفیلهای یو پی وی سی با استفاده از رنگ مخصوص تولیدی شرکت ZOBEL آلمان صورت گرفته است.

نوع بازشو این پنجره از نوع اول مورب بازشو (Tilt First) بوده که حالت اول بازشو بصورت مورب (Tilt) بوده و در حالت دوم بصورت گردشی (TURN) باز می گردد.

این پنجره مناسب جهت ادارات، مدارس و سایر اماکن عمومی و در منزل جهت پنجره های آشپزخانه و بطور کلی محل هایی که نیاز به بازشو کامل پنجره در اولویت نیست مناسب می باشد